Medžio granulių kokybė
Posted on: 2015 rugsėjo 12, by : Medžio granulės
Medzio granuliu kaina Vilniuje

Medžio granulių kokybė. Su geros kokybės granulėmis, lengviau ar sunkiau – susitvarko beveik visi šiuo metu rinkoje esantys automatiniai katilai. Tačiau, deja, granulių kokybė ne visada būna gera, nepaisant, kad gamintojai ar pardavėjai teigia parduodantys tik aukščiausią rūšį. Kol nėra LT privalomų oficialių standartų, granulių kokybė – tik gamintojų sąžinės reikalas.

Bėda ta, kad kuro kokybė plika akimi nematoma, priemaišų, smėlio kiekis – nenuspėjamas. Granulių spalva dažniau klaidina nei padeda – nors daugelis ja pasitiki. Užrašai ant pakuotės mažai ką reiškia, nes atvežtinės medžio granulės  fasuojamos dažniausiai ne gamyklose, produkcija gaunama iš skirtingų tiekėjų ir ant pakuočių rašoma informacija „pardavimui“ kuri gali visai neatitikti granulių kokybės, nėra vieningos sistemos apibrėžiančios šio kuro normas.

Pagaminti kokybiškas medžio granules yra pakankamai brangu, todėl perkant būtina susirinkti bent minimalią informaciją apie gamyklą ir pardavėjus.

Nupirkę kokybiškas granules sutaupote vien ant medžio granulių išeigos kūrenimo metu, sutaupote laiko nevalydami šlakų ir pelenų, sutaupote katilo įrangos remontą, elektrą ir tt

Kadangi ši problema egzistuoja ne tik mūsų šalyje – sprendimų ieško deginimo įrangos gamintojai. Jau prigaminta ganėtinai daug įrangos, kuri skirta ne tik DINplus, ENplus-A1 klasės granulių deginimui. Esminis jos skirtumas nuo žemesnės klasės įrangos – automatinis degimo produktų atliekų bei susidariusių šlakų ar kitų priemaišų mechaninis pašalinimas iš degimo kameros. Anksčiau gamintojų pamėgtas pelenų šalinimas oro srauto pagalba, deginant žemesnės klasės granules, išskyrus gal poros gamintojų, nelabai veiksmingas. Tolimesnis gamintojų žingsnis – degimo produktų atliekų šalinimas iš katilo iki pelnų dėžės bei dūmtraukio angų valymas. Toks sprendimas reikalauja mažiau katilo priežiūros ir didina gyvenimo komfortą.

Žinia, kiekviena papildoma funkcija kainuoja papildomų išlaidų, bet juk ir dešra brangesnė ta, kurioje daugiau mėsos“, – vaizdžiai aiškina specialistai.

Jų nuomone, skirtingų katilų gamintojų techniniai gaminių parametrai ganėtinai skiriasi, bet kaip ir anksčiau, lyderiauja Vokietijos, Austrijos bei kitų Vakarų Europos šalių gamintojai.

Įvertinkite granulių kokybę patys!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *